Polecamy
49,00 PLN

Monografia adresowana jest do bibliotekarzy praktyków, studentów kierunku informacja naukowa... więcej >

Wystawa fotografii w Sulęcinie

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Województwo: lubuskie
Data dodania: 25.05.2012

Wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Sulęcinie

Piękno sfotografowane

W sulęcińskiej Bibliotece Pedagogicznej otwarto wystawę „Metamorfozy” Agaty Niteckiej.  Artystka fotografuje głównie kobiety.  Wykorzystuje ich urodę do kreowania magicznego świata.

Na wernisaż, który odbył się 22 maja 2012 r. , tłumnie przybyli sulęcińscy gimnazjaliści, uczniowieI LO oraz Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków. Nastolatkom najbardziej podobały się zdjęcia pokazujące dziewczyny w pozach marionetek.  - Bardzo fajny jest nastrój tych fotografii, taki inny, teatralny - mówiły. Wystawa spodobała się też Jankowi Lodzińskiemu, maturzyście.
-  Autorka w  bardzo interesujący sposób uwypukla charakter modeli i modelek - zapewniał. - Jej ujęcia są nietuzinkowe, przemyślane. Prezentacja jest bardzo udana, choć jak dla mnie jest w tych zdjęciach za dużo komputerowego retuszu. Uważam , że piękne jest nie tylko to, co wykreowane, ale również to co prawdziwe.

Agata Nitecka, autorka wystawy, jest rodowitą sulęcinianką.  Od 2000 roku mieszka w Poznaniu. Ukończyła filologię angielską oraz studia biznesowe, obecnie kończy studia podyplomowe z grafiki komputerowej. Pracowała w agencji artystycznej, teraz planuje otwarcie własnej firmy. Jej przygoda z fotografią zaczęła się od pozowania innym artystom. 

- Jako fotomodelka miałam okazję pracować z profesjonalistami i przekonałam się , że fotografia to coś więcej niż „pstrykanie zdjęć”-  mówi. - Kupiłam własny aparat i fotografia stała się moją pasją. Szybko tez przekonałam się, że nie interesuje mnie dokumentowanie świata, lecz jego kreacja. Najczęściej  fotografują kobiety.  Zawsze staram się znaleźć w nich to, co najpiękniejsze, najciekawsze. Każda sesja trwa kilka godzin, a z kilkuset zrobionych zdjęć, wybiera się kilka, nad którym dalej się pracuje. Ale czasem coś się  udaje…

Wystawa w Bibliotece Pedagogicznej będzie czynna do 30 czerwca. Arletta Plamowska, kierowniczka Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie, na wernisażu zachęciła kolejnych sulęcińskich artystów do prezentowania  twórczości w bibliotece. 

Hanna Ciepiela

Fot.  Anna Kicińska

Fot. O91

Na zdjęciu Agata Nitecka, autorka wystawy

Fot. 004

Każda sesja fotograficzna trwa kilka godzin, z kilkuset zdjęć wybiera się zaledwie kilka

Fot. 008

Autorka światłem, kolorem, nastrojem stara się opowiedzieć o emocjach portretowanych osób

 

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP