Polecamy
Sarah Skumanov 11,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Odjazdowy Bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu

Data dodania: 31.05.2012

Odjazdowy Bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu

Od kilku lat w całej Polsce obchodzony jest „Tydzień Bibliotek” w dniach 8- 15 maja. Trzy lata temu w Łodzi postanowiono świętować go troszkę inaczej niż zwykle. Akcję zaplanowała Sekcja Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych w Łodzi. Pierwsza edycja rajdu odbyła się w Łodzi w 2010 roku przy współpracy z Fundacją Normalne Miasto – Fenomen. W ten sposób powstał „Odjazdowy Bibliotekarz”, który za cel postawił sobie: integracje środowiska bibliotekarskiego, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu, promowanie bibliotek i czytelnictwa, propagowanie roweru jako środka lokomocji.

Zabrzańscy bibliotekarze kuszeni widokiem akcji przeprowadzonych w innych miejscowościach w tym roku również postanowili spróbować swych sił. A skoro wiedzieli o istnieniu w Zabrzu fenomenalnej akcji propagującej jazdę na rowerze znanej również jako Zabrzańska Masa Krytyczna, to zwrócili się do nich z prośbą o pomoc. I tu mamy przełom, twórcy Masy zgodzili się pomóc. Od tej chwili było już z górki, sponsorzy czyli księgarnia internetowa Gandalf, wydawnictwa: Esprit, Nisza, Kojro, Siedmioróg zapewniły nagrody, Zabrzańska Masa zadbała o bezpieczeństwo, Bibliotekarze zapewnili książki i muffinki, natomiast wszyscy postarali się o odjazdowy nastrój.

Pomarańczowy rajd ruszył z placu Wolności 11 maja 2012 r. o godzinie 18.00 i od razu na zabrzańskich ulicach zrobiło się radośnie, w końcu nie może być inaczej, gdy ponad 110 uśmiechniętych pomarańczowych rowerzystów opanowuje ulice. Po rajdzie, którego meta mieściła się pod Biblioteką Centralną była okazja do zdobycia nowych książek, poczęstunku i pamiątkowego zdjęcia.

Tekst autorstwa Anny Bożek-Jeglorz, MBP w Zabrzu


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP