Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Data dodania: 05.06.2012

Trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W 6 000 placówkach - bibliotekach, domach kultury, szkołach i przedszkolach z całego kraju odbywać się będą imprezy związane z obchodzonym w dniach 1-7 czerwca 11. Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Seanse głośnego czytania, wystawy, spotkania z pisarzami - to wydarzenia, które podczas bieżącego tygodnia odbywać się będą w całym kraju.

Kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzona jest od 2001 roku przez Fundację ABCXXI. Jej podstawowym celem jest uświadamianie roli czytania w rozwoju emocjonalnym dziecka, jako najlepszej inwestycji w jego przyszłość.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Ale to jeszcze nie koniec atutów głośnego czytania. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi rodzicami, lub jest niedroga, gdy zaopatrujemy się w tanich księgarniach albo na wyprzedażach - uważa Irena Koźmińska, inicjatorka kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP