Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Biblioteka - dobra inwestycja

Data dodania: 05.06.2012

Biblioteka - dobra inwestycja

W dniach 29-31 maja 2012 roku w Świdnicy odbył się trzeci Ogólnopolski Kongres Regionów - coroczne spotkanie samorządowców, przedsiębiorców i polityków. Wzięli w nim udział prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, marszałkowie, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji państwowych. 

Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu były inwestycje w kulturę przeprowadzane przez lokalne społeczności. Przy takiej tematyce w Świdnicy nie mogło zabraknąć informacji o programie „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek” prowadzonym przez Instytut Książki.

W panelu Instytutu Książki „Biblioteka - dobra inwestycja” o doświadczeniach gmin i bibliotek w tworzeniu nowoczesnych miejsc dostępu do kultury i nowych technologii mówili: Grzegorz Gauden, Dyrektor Instytutu Książki; Marek Olszewski, Wójt Gminy Lubicz i Zastępca Przewodniczącego Związku Gmin Wiejskich RP; Szymon Manikowski, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Wągrowiec z siedzibą w Łeknie, która zdobyła czwarte miejsce w Rankingu Bibliotek w 2011 roku.

O wyzwaniach stojących przed bibliotekami Grzegorz Gauden mówił też podczas panelu „Biblioteka partner i nie(d)oceniony sprzymierzeniec. Nowe usługi biblioteki w odpowiedzi na ważne społeczne potrzeby” przygotowanym przez Orange Polska.

Przez trzy dni Kongresu na świdnickim rynku można było oglądać wystawę „Biblioteka - dobra inwestycja” przygotowaną przez Instytut Książki we współpracy z Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wystawa prezentowała najważniejsze etapy procesu inwestycyjnego oraz przykłady udanych realizacji przestrzeni bibliotecznych. Opiera się ona na przygotowywanym przez SARP poradniku „Biblioteka - dobre miejsce”, który zostanie wkrótce opublikowany przez Instytut Książki i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Źródło: Instytut Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP