Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Angielski dla dorosłych w bibliotece

Data dodania: 06.06.2012

Angielski dla dorosłych w bibliotece

Już ponad 900 bibliotek publicznych w Polsce oferuje dzieciom bezpłatną naukę angielskiego. Teraz w bibliotekach będą mogli uczyć się także dorośli. Placówki z całej Polski mogą uzyskać bezpłatny dostęp do kursu e-learningowego angielski123.pl.

Z kursu może skorzystać nawet najmniejsza biblioteka - wystarczy, jeżeli ma przynajmniej jeden komputer podłączony do Internetu, wyposażony w mikrofon i słuchawki. Może wówczas przystąpić do projektu „Angielski 123 w bibliotece”, będącego efektem współpracy firmy Funmedia (dawniej FunEnglish) i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Funmedia udostępnia już bibliotekom publicznym kurs języka angielskiego FunEnglish.pl dla dzieci w wieku 6-12 lat. Teraz e-learningową naukę angielskiego będą mogli rozpocząć dorośli.

Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy. Można korzystać z niego zupełnie samodzielnie. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce.

Rafał Kramza, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), Dyrektor Programu Rozwoju Bibliotek:

Dzięki Programowi Rozwoju Bibliotek ponad połowa bibliotek znajdujących się w małych miejscowościach została wyposażona w komputery z dostępem do Internetu. Nasze badania pokazują, że dla niemal 30% osób sprzęt ten jest pomocny w nauce – np. w szkole czy na studiach. Teraz, dzięki ofercie firmy Funmedia, znajomość języka angielskiego będą mogli w bibliotekach doskonalić także dorośli.

Bartłomiej Postek, Wiceprezes Zarządu Funmedia:

Dążymy do tego, by polska edukacja była coraz bardziej multimedialna i nowoczesna. Dotychczasowe zainteresowanie bibliotek kursem dla dzieci FunEnglish.pl pokazuje olbrzymie zapotrzebowanie na dostęp do nowoczesnych treści edukacyjnych. Biblioteki mogą być jednak miejscem nauki angielskiego dla osób w każdym wieku, a nauka ta może być nie tylko efektywna, ale przede wszystkim urozmaicona i ciekawa. Dlatego gorąco zachęcamy do przystąpienia do naszego projektu „Angielski 123 w bibliotece”.

Informacje, jak przystąpić do projektu i w jaki sposób zorganizować zajęcia w bibliotece znajdują się na stronie www.angielski123/biblioteki i na www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/1897

Można je również uzyskać pod numerem telefonu: (71) 333 24 23 lub pisząc na adres mailowy: biblioteki@angielski123.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP