Polecamy
31,00 PLN 45,00 PLN

Autorom zebranych w tomie tekstów przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli... więcej >

„Zapraszamy do Trójki” w KBP

Autor: Magda Młynarczyk Biblioteka: Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 09.06.2012

21 maja o godz. 17.00 w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja książki wydanej z okazji 50-lecia kultowego Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Mieliśmy okazję dowiedzieć się czegoś o historii stacji, na której wychowały się całe pokolenia. Radiowa Trójka wciąż ma wielu fanów dzięki swojej wysublimowanej ofercie muzyczno-rozrywkowej, jak również wartościowej publicystyce. Na stałe zadomowiły się też tam propozycje kabaretowe i słuchowiska oraz powieści czytane w odcinkach.

Spotkanie poprowadził Kuba Grabski.

Zgodnie z tym, jak zapowiadał wydawca „Zapraszamy do Trójki" dowiedzieliśmy się m.in.:
„Dlaczego Wojciech Mann nie został dyrektorem Trójki?
Kto przez okrągły rok spał na podłodze w pokoju Marka Niedźwieckiego?
Czyj głos zabrzmiał jako pierwszy na antenie Trójki?
Jak wypłynął karp i dlaczego?
Który z dyrektorów zaczął urzędowanie od remontu redakcyjnych toalet?"
Autorami tej wyjątkowej dla wielu pozycji wspomnieniowej są Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz.

Ewa Winnicka jest reporterką. Studiowała dziennikarstwo i amerykanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje reportaże publikowała już podczas studiów w "Gazecie Wyborczej". Od kilkunastu lat jest związana z "Polityką". Na Uniwersytecie Warszawskim wykładała kulturę wywiadu. Winnicka to dwukrotna laureatka (2005 i 2008) nagrody Grand Press za teksty o tematyce społecznej.

Cezary Łazarewicz jest dziennikarzem prasowym i publicystą. Warto dodać, że jest absolwentem szkoły średniej w Zespole Szkół Morskich w Darłowie. W latach 80. Był zaangażowany w działalność opozycyjnego Ruchu Wolności i Pokoju. Redagował m.in. prasę podziemną. Związany z „Gazetą Wyborczą", „Przekrojem" i „Polityką". W 2009 nominowany do nagrody dziennikarskiej MediaTory w jednej z kategorii.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP