Polecamy
Marta Tyszkowska 27,00 PLN

Celem książki jest ukazanie znaczenia koncepcji Internetu Drugiej Generacji dla współczesnych... więcej >

Czytanie połączyło pokolenia – XI OTCD

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 09.06.2012

 Lokomotywą pełną gości rozpoczęto tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w jasielskiej bibliotece, który zainicjował szereg zabawnych, ciekawych i wartościowych spotkań z książką. Już od samego początku czytanie połączyło pokolenia najmłodszych i dorosłych, aktywnie uczestniczących we wspólnych wydarzeniach. 1 czerwca mali jubilaci Dnia Dziecka wzięli udział w Pikniku na skraju Książki, zorganizowanym przy współpracy MBP i SP nr 1. Tam wraz z czytającymi gośćmi i Detektywem Pozytywką najmłodsi przeżyli mnóstwo emocji, a na twarzach rozkwitły uśmiechy. Mali członkowie Klubu Czytających Rodzin wraz ze swymi bliskimi tego dnia uczcili święto wszystkich dzieci podwójnie. Z okazji 1 urodzin istnienia Klubu odbyło się międzypokoleniowe spotkanie maluchów i ich najbliższych: rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości wspierających roczną działalność klubowiczów. Na spotkaniu nie zabrakło głośnego czytania, smacznego tortu i urodzinowych prezentów książkowych, które przyniosły najmłodszym wiele radości. W ramach tygodnia także fantazjowano i  rysowano rodzinnie pod hasłem  - Mamo! Tato! Przytulmy książkę! oraz odbyły się liczne spotkania łączące pasje małych i dużych. Czytano w Krainie Pszczół z Marianem i Teresą Sobel, którzy wspólnie pokazali najmłodszym, że wesołe słowo z książkowej opowieści czy tomikowego wierszyka jest słodkie i przyjemne niczym miód z domowej pasieki. Dzieci miały okazję spotkać się ze słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i odkryć, że pasja drzemie w każdym, słuchając  wierszy i ciekawych opowieści zaproszonych gości. Najmłodsi wysłuchali także bajek i opowieści z dzieciństwa członkiń Klubu Twórców Ludowych „Michalina”. Dzieci zachwycały się pięknie haftowanymi obrazami. Dziewczynki miały okazję przymierzyć strój krakowski i olbrzymie czerwone korale, a pozostali wypróbować swych sił w szydełkowaniu. Nieformalana Grupa Młodzieży MAKAMZA przeniosła mniejszych i większych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego do Krainy Wyobraźni, zapraszając do obejrzenia spektaklu o królu Mruku.

Wymiana międzypokoleniowa w trzech filiach bibliotecznych MBP także przyniosła wszystkim w niej uczestniczącym wiele radości. Zdobywano tam mądrość baśnią i Czytano na bibliotecznej polanie. Udawano się w Bajkowe podróże – małe i duże oraz dowiadywano się Co czytały mamy i babcie. Najmłodsi mieli okazję bawić się i spędzać czas z książką w gronie rodziców, dziadków, emerytowanych nauczycieli, bibliotekarzy i mundurowych, a wraz z marynarzem poznać ciekawe historie morskiej żeglugi.

Wspólna zabawa pokoleniowa w ramach OTCD przyniosła wszystkim wiele radości. Na twarzach dzieci malowały się wesołe uśmiechy, a rodzice, dziadkowie i zaproszeni gości z ochotą przenosili się do krainy dzieciństwa w towarzystwie najmłodszych.

Organizatorem XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom jest Fundacja „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Partnerami akcji w jasielskiej Bibliotece był: Urząd Miasta Jasła, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Straż Miejska w Jaśle, Medyczna Szkoła Policealna im. prof. R. Weigla w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle, Jasielski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Jasielski Dom Kultury, Pogórzański Związek Pszczelarzy, 139 Drużyna Harcerska „Lisy” im. płk. L. Lisa Kuli działająca przy Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Nieformalna Grupa Młodzieży MAKAMZA. Sponsorami jasielskiej edycji imprezy są: PGNiG Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownictwa w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle oraz Piekarnia Jana Wątroby w Jaśle. Patronat medialny nad akcją objęły Telewizja Jasielska TVJ, Portal terazJaslo.pl oraz Portal Jaslo4u.pl.

 

 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP