Polecamy
46,00 PLN 62,00 PLN

Przez warsztaty pracy z książką rozumiemy aktywne spotkania ludzi z literaturą, a jednocześnie ze... więcej >

Ameryka w Twojej Bibliotece

Autor: Biblioteka: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze Województwo: lubuskie
Data dodania: 11.06.2012

Gośćmi spotkania będą przedstawiciele Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
W programie:
- przywitanie uczestników
- wystąpienia zaproszonych gości
- podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Ambasadą USA oraz WiMBP
- prezentacja programu Ameryka w Twojej Bibliotece
- otwarcie wystawy rysunków satyrycznych Polityka i politycy ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie (Galeria Biblioteki)

W wyniku konkursu ogłoszonego przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) Biblioteka Norwida jako jedna z siedmiu bibliotek w Polsce została wytypowana do realizowania partnerskiego programu "america@your library", "Ameryka w Twojej bibliotece". Biblioteki partnerskie biorące udział w programie otrzymują zbiór książek w języku angielskim i innych materiałów poświęconych Stanom Zjednoczonym, jak również dostęp do internetowych baz danych. Wyjściowy pakiet składa się z około 100 tytułów książkowych oraz dostępu online do ponad 20 komercyjnych baz danych, m.in. baz artykułów z periodyków, książek elektronicznych, encyklopedii, informacji na temat nauki i technologii, wiadomości biznesowych, literatury i krytyki literackiej oraz spraw bieżących. Ponadto ambasada USA w Polsce będzie współpracowała z bibliotekami partnerskimi przy organizacji warsztatów i zapraszaniu prelegentów na prezentacje, jak również przy organizacji innych programów kulturalnych poświęconych Stanom Zjednoczonym.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP