Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Zobacz, co wyszukują inni internauci

Data dodania: 14.06.2012

Zobacz, co wyszukują inni internauci

Koncern Google zaktualizował swoje narzędzie Hot Searches, które pozwala w wygodny sposób śledzić najczęściej wyszukiwane przez internautów hasła. Z pomocą tego typu usługi z pewnością nie przegapimy istotnego tematu. 

Hot Searches jest częścią znanego narzędzia Google Trends, które umożliwia śledzenie popularności danych fraz na podstawie tego, jak często wpisywane są w wyszukiwarkę. Ostatnio usługa zyskała nowe funkcje - czytamy na blogu firmy Google.

Ludzie wykorzystują wyszukiwarkę, gdy szukają odpowiedzi na swoje pytanie, a czasem chcą po prostu wiedzieć, co na dany temat myślą inni. Możesz dowiedzieć się bardzo dużo na temat tego, co dzieje się wokół, obserwując rzeczy, o które pytają inni - tłumaczy Nimrod Tamir z firmy Google.

Narzędzie Hot Searches skupia się przede wszystkim na rynku amerykańskim, jednak wiele wyszukiwanych przez internautów fraz pokrywa się również w innych państwach. Usługa przypomina m.in. o niedawno odbywającej się konferencji firmy Apple czy blokadzie witryny The Pirate Bay.

Hot Searches wyposażono teraz w dodatkowe grafiki (ułatwiające szybkie zorientowanie się w temacie), a także powiązane z danym hasłem artykuły. Dla osób, które oczekują jednak dokładniejszych informacji, pozostaje standardowe Google Trends. Warto przypomnieć, że z użyciem tej usługi można nie tylko sprawdzać popularność wybranych zapytań, ale również uzyskiwać prognozy na najbliższe miesiące.

Źródło: Dziennik Internautów


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP