Polecamy
Katarzyna Biernacka-Licznar 25,00 PLN 41,00 PLN

Rozprawa jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji włoskiej literatury dziecięcej w Polsce. Z... więcej >

Książkobus w Gnieźnie

Autor: Ewa Jaworska Biblioteka: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 15.06.2012

CZYTALI I BAWILI SIĘ Z WYDAWNICTWEM MEDIA RODZINA

Wyjątkowy w tym roku Dzień  Dziecka  w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna trwał dwa tygodnie. Rozpoczął się 1 czerwca obchodami XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania a skończył się przyjazdem KSIĄŻKOBUSA z wydawnictwa Media Rodzina. Bajkowe wnętrze autobusu wzbudziło zachwyt najmłodszych przyszłych i obecnych czytelników. W specjalnie przebudowanym pojeździe odbywały się warsztaty czytelnicze oparte na takich książkach jak: „Pan Kuleczka”, „Pettson i Findus” i wielu innych. Czas spędzony z bohaterami bajek był dla dzieci dużym przeżyciem.

Na dzieci, które oczekiwały na wejście do autobusu czekało mnóstwo ciekawych zabaw literackich zainicjowanych przez  bibliotekarzy: Bożenę Błaszak, Ewę Jaworską i Magdalenę Karpińską  w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Książkobus to nie jedyna atrakcja przygotowana z okazji obchodów jubileuszu 20-lecia wydawnictwa Media Rodzina.

Na ręce dyrektora BPMG Janusza Ambrożego przedstawiciele wydawnictwa przekazali paletę książek tj. ponad 500 woluminów i 150 audiobooków w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna pragnie gorąco podziękować wydawnictwu Media Rodzina za przyjazd Książkobusu i za otrzymane książki, które wzbogacą księgozbiór biblioteki.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP