Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

Salon Płatka w KBP

Autor: Magda Młynarczyk Biblioteka: Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 15.06.2012

12 czerwca w Filii nr 8 KBP swoją twórczość promował poeta - Sławomir Płatek.

Spotkanie autorskie było wyjątkowym zetknięciem z człowiekiem wrażliwym i utalentowanym, który dzielił się z gośćmi KBP nie tylko swoją poezją, ale refleksjami na tematy historyczne, etnograficzne czy socjologiczno-psychologiczne. Niektóre przemyślenia Płatka wywołały dyskusję, na pewno owocną dla wszystkich obecnych.

Sławomir Płatek (ur. 1974) mieszka w Gdańsku, pochodzi z Beskidu. W połowie lat 90. związany był z trójmiejską Inicjatywą Poetycką „Almanach”. Płatek jest nagradzanym i wyróżnianym poetą, docenionym w kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursach literackich. Publikuje w wielu periodykach i zbiorach pokonkursowych Od trzech lat prowadzi portal www.salonliteracki.pl, jest zastępcą redaktora naczelnego. Ponadto Sławomir Płatek jest współtwórcą wydarzeń kulturalnych, literackich, turniejów jednego wiersza i wieczorów autorskich. Od 2010 roku jest prezesem Stowarzyszenia Salon Literacki. W maju 2009 wspólnie z redakcją portalu www.salonliteracki.pl zorganizował warsztaty literackie w gminie Miastko, które stały się imprezą cykliczną. W następnych latach odbyły się kolejne edycje warsztatów pod patronatem Wojewody Pomorskiego. Poza sztuką poetycką poświęca się też propagowaniu kultury gastronomicznej. Prowadzi m.in. kursy i degustacje winiarsko - kulinarne. Kilka lat temu zorganizował np. Dni Portugalskie w Gdańsku, obejmujące wernisaże, smakowanie win i potraw, koncert portugalskiego bluesa, czyli fado i pokaz portugalskiego kina. Warto wspomnieć, że Dni Portugalskie uzyskały patronat ambasady Portugalii. Poeta interesuje się też filmem i muzyką. Sławomir Płatek wydał dwa tomy wierszy, jego debiutancka książka „Bez imienia” ukazała się w listopadzie 2010, „Prześwietlenie” natomiast pod pseudonimem Anna Kalina Modrakis w 2011.

Polecamy blog Sławomira Płatka: http://salonliteracki.pl/blog/slawek/Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP