Polecamy
49,00 PLN

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Publikacja zbiorowa Mai... więcej >

Muzyczne fanaberie z Izabellą Klebańską

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 15.06.2012

W ramach  akcji  z KSIĄŻKĄ na walizkach  pod hasłem: „W co się bawić…” w  Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach gościła Izabella Klebańska. Jest ona absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi i poprzez swoje książki tj.: Operowe Straaachy, Akolada, czy Muzyczna zgraja popularyzuje muzykę wśród najmłodszych.

W trwającym godzinę spotkaniu Izabella Klebańska otworzyła dzieciom drzwi do  świata muzyki, zapoznała je z nutami występującymi na pięciolinii oraz  wyjaśniła znaczenie pauz i krzyżyków. Uczestnicy poznali fragmenty twórczości, posłuchali także gry na skrzypcach w wykonaniu autorki. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach rytmicznych i zabawach przy dźwiękach muzyki przygotowanych przez pisarkę.

Na zakończenie spotkania autorka nauczyła dzieci francuskiego tańca, który tańczono kiedyś na dworach królewskich oraz ukłonów i w ten sposób pożegnała uczestników.

Uczniowie wzięli także udział w konkursie na „Najpiękniejszą zakładkę książkową”, którego podsumowanie odbyło się również w trakcie spotkania. Autorzy najciekawszych prac otrzymali dyplomy oraz książki Izabelli Klebańskiej z autografem. Wystawę nagrodzonych zakładek można obejrzeć w czytelni GBP w Jaśle z/s w Szebniach.

Spotkanie odbyło się 14 czerwca b.r. w ZS w Szebniach a udział w nim wzięli uczniowie klas I - III   Szkoły Podstawowej im. Stefanii Sempołowskiej.

Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach we współpracy z Zespołem Szkół w Szebniach.

 

 

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP