Polecamy
Grażyna Lewandowicz-Nosal 29,00 PLN

  Niniejsza książka, już jedenasta z serii „Biblioteka – Dzieci –... więcej >

Odznaczenia i nagrody dla bibliotek publicznych

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 15.06.2012

13 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w trakcie  III. Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów  „Kształtowanie wizerunku biblioteki” odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz nagród laureatom konkursu na najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2011 w woj. podkarpackim.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z siedzibą w  Szebniach  otrzymała medal „W dowód uznania za zasługi dla bibliotekarstwa oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich”, który z rąk Elżbiety Stefańczyk, przewodniczącej SBP odebrała Stanisława Ablewicz, dyrektor nagrodzonej biblioteki. Władysława Gałuszka, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu otrzymała Honorową Odznakę SBP. Odznaczenia zostały przyznane na wniosek Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Jaśle.

Dorota Rzeszutek przewodnicząca Zarządu  Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie wręczyła nagrody laureatom  konkursu na najlepiej zrealizowany program „Tygodnia Bibliotek 2011”. Puchar i dyplom za zajęcie I miejsca otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Fredry w Jarosławiu. II miejsce przyznano  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie, a  III miejsce Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Zarząd Okręgu SBP doceniając stały, wysoki poziom merytoryczny pracy z czytelnikiem postanowił przyznać Honorowe Dyplomy bibliotekom, które od wielu lat zajmują czołowe miejsca w konkursie i w związku z tym same zrezygnowały z udziału w kolejnych edycjach. Wyróżnione biblioteki to: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Krośnieńska Biblioteka Publiczna oraz  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP