Polecamy
Jelena Korieniewa 20,90 PLN 24,90 PLN

"To ja, WIEWIÓRKA” – wiewiórki są zwinne i zaradne. Zanim ukryją orzech w... więcej >

Bajeczny bal postaci bajkowych

Autor: Biblioteka: BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 18.06.2012

1 czerwca ponad setka dzieci polskich i czeskich balowała na zielonej trawce w podkłodzkim pałacu w Korytowie. Na powitanie wszystkich zlała obficie chmura deszczowa z nieba i to bardzo…

Dzieci solidarnie skandowały w dwóch językach o słoneczko i poskutkowało. Powitano gości, bajkowe postacie z obu krajów, w tym przewodniczącego Rady Gminy Kłodzko pana Zbigniewa Tura, Sekretarza Gminy Kłodzko panią Bożenę Simlat, gospodarza terenu państwa Małgorzatę i Michała Adamczewskich, przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko Magdalenę Bloch i szefową Forum Młodych Ludowców Natalię Targońską, przewodniczącego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego i Współpracy Czesko-Polskiej pana Vladimira Hulmana i wiernego tłumacza panią Marketę Sergejko.

Działanie to zrealizowano w ramach Mikroprojektu BAJECZNE ANIMACJE KULTURALNE współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 -2013 „Przekraczamy granice” Ze środków programowych sfinansowano usługi transportowe, poczęstunek dla 120 dzieci oraz usługę tłumacza. 

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP