Polecamy
Aleksander Radwański 12,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Spotkanie autorskie z panią Marią Czubaszek

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza Województwo: małopolskie
Data dodania: 22.06.2012

14 czerwca w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Gołcza zostało zorganizowane spotkanie z wyjątkowym gościem –  panią Marią Czubaszek, pisarką i satyrykiem, autorką tekstów piosenek, scenarzystką, felietonistką i dziennikarką, komentatorką niedzielnego Szkła Kontaktowego i babcią Maggie – jak określa ją młodzież z zapałem oglądająca serial Spadkobiercy.

Spotkanie odbywało się w ramach programu Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki. Uczestniczyli w nim członkowie DKK Między Regałami i DKK dla młodzieży oraz fani pisarstwa i poczucia humoru pani Czubaszek.

Pani Maria podbiła serca wszystkich uczestników z dużą swobodą i humorem opowiadając o sobie. Anegdoty, żarty i liczne historyjki z jej życia przerywane były wybuchami śmiechu wśród zgromadzonej publiczności. Dowiedzieliśmy się m.in., że wśród rzeczy z których pani Maria Czubaszek jest najbardziej dumna należy wymienić wygranie w plebiscycie na (nie)najpiękniejszą Polkę organizowanym przez Szymona Majewskiego oraz otrzymanie wyróżnienia od ministra Bogdana Zdrojewskiego „Zasłużony Gloria Artis”.

Skromność, autoironia, dystans oraz ogromne poczucie humoru sprawiło, że ponad godzinne spotkanie przebiegło niezwykle szybko.

Po spotkaniu przyszedł czas na autografy i zdjęcia oraz kwiaty, oczywiście w ulubionym żółtym kolorze. Autorka podpisywała swoją ostatnią książkę napisaną wspólnie z Arturem Andrusem „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”.

To jedno z najlepszych, a z pewnością najzabawniejsze ze spotkań jakie miało miejsce w bibliotece. Dziękujemy Pani Marii, bo to głównie jej zasługa. Mamy  nadzieję na kolejne spotkanie za rok – obiecujemy przygotować jakieś wyjątkowe danie z parówek.

Tekst: Agnieszka Skotnicka
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP