Polecamy
55,00 PLN

Książkę tworzą trzy merytorycznie wyróżniające się części: prezentacja unikalnej... więcej >

„Spacer po zdrowie” - relacja z pieszego rajdu

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Województwo: śląskie
Data dodania: 27.06.2012

„Spacer po zdrowie” - takie hasło przyświecało uczestnikom sobotniego spotkania, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie - Wypożyczalnię dla Dorosłych i VI Szczep Harcerski „Chwaty”. Wyprawa, która odbyła się w ramach obchodów tegorocznych Dni Jaworzna, łączyła w sobie cel rekreacyjny i informacyjno-edukacyjny. Zainteresowani, którzy wyruszyli (z kijkami lub bez) w drogę ku Grodzisku, mieli okazję zapoznać się z wieloma interesującymi obiektami jaworznickiej flory, którym na co dzień nie poświęca się prawie żadnej uwagi.

Było to możliwe dzięki kusztoszowi Muzeum w Chrzanowie - panu Piotrowi Grzegorzkowi, który zaimponował wszystkim słuchaczom ogromną wiedzą przyrodniczą. W trakcie marszu uczestnikom została również przybliżona krótka historia obiektów małej architektury, które znajdowały się na szlaku wycieczki. Należały do nich kapliczka rodziny Byrczków, kapliczka na Równej Górce, Krzyż „Stojałowczyków” oraz krzyż upamiętniający śmierć przy pracy pod ziemią braci Ludwika i Jana Pytlów. Oczywiście również cel podróży, jakim było wzgórze Grodzisko, został należycie omówiony.

Wszyscy uczestnicy wzięli też udział w konkursie Wiedzy o Jaworznie. Dzięki bezbłędnym odpowiedziom na kilka pytań dotyczącym naszego miasta, piechurzy nagrodzeni zostali dyplomami, drobnymi upominkami oraz specjalnymi okolicznościowymi zakładkami do książek. Dzięki słonecznej pogodzie i doskonałym nastrojom uczestników rajd zdecydowanie można uznać za udany.

nad. Wirginia Macek, Elżbieta Homlak
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP