Polecamy
Aleksander Radwański 6,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Wiedza i inspiracja, czyli kolejna recenzja Czytelnika

Data dodania: 29.06.2012

Wiedza i inspiracja, czyli kolejna recenzja Czytelnika

Pozycja: „Między dzieciństwem a dorosłością. Młodzież w bibliotece” to przede wszystkim:

Wiedza!

Jaka naprawdę jest współczesna młodzież? Czy myśląc o nich nie nazbyt często podpieramy się stereotypami? Czy badania ich zainteresowań, sposobu spędzania czasu wolnego i relacji z dorosłymi mogą nas zaskoczyć? Czy problem agresji w szkole dotyczy tylko uczniów? Czy dobre książki nagradzane przez Polską Sekcję IBBY i Nagrodą im. Kornela Makuszyńskiego trafiają do bibliotek? A jeśli tak, to czy są chętnie wypożyczane i czytane przez młodych czytelników? Lektura tej książki przyniesie odpowiedzi na te pytania i jeszcze wiele innych.

Pozycja: „Między dzieciństwem a dorosłością. Młodzież w bibliotece” to także:

Inspiracja!

Dzięki niej możemy podejrzeć jak to robią inni: jak pracują z młodym czytelnikiem pracownicy nowoczesnych mediatek i bibliotekarze z niewielkich placówek w małych miejscowościach. Okazuje się, że jeśli nie brakuje zapału i wiary w powodzenie przedsięwzięcia, wszędzie można organizować spotkania autorskie, dyskusyjne kluby książki, spotkania przy grach planszowych lub zachęcać młodzież do prowadzenia blogów recenzenckich.
W oczy rzucił mi się jeszcze jeden pokrzepiający wniosek: z badań wynika, że wśród korzystających z bibliotek młodych ludzi jest spora grupa młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, którzy „odczuwają niechęć do siebie w innych instytucjach zapewniających kontakt z kulturą a w bibliotece nie”. Za to bibliotekarzom należy się głęboki ukłon wyrażający szczególny podziw i uznanie!

nap. Agnieszka Sikorska-Celejewska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP