Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

„Zabierz książkę na wakacje” – konkurs plastyczny dla dzieci

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach Województwo: świętokrzyskie
Data dodania: 29.06.2012

Nareszcie wakacje. Wszystkim dzieciom czas upływać będzie na wesołej zabawie i niezwykłych przygodach. A dlaczego nie przeżyć ich z książką? Można wybrać się na przykład z wizytą do Cecylki Knedelek czy też odwiedzić Małego Króliczka i jego najlepszego przyjaciela Króliczka Uchatka. Otwórzcie więc książki i jak za dotknięciem magicznej różdżki przenieście się w zaczarowany świat przygód i beztroskich zabaw. Zabawy w tak doborowym towarzystwie nie można przegapić!

A co potem? Potem można bawić się dalej biorąc udział w konkursie plastycznym pt. „Zabierz książkę na wakacje”, do którego zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach i Wydawnictwo „Jedność”.

Zadaniem uczestników konkursu (dzieci w wieku od 4 do 10 lat) jest przeczytanie jak największej liczby książek Wydawnictwa „Jedność” wypożyczonych z biblioteki, a następnie wykonanie do jednej nich ilustracji dowolną techniką w formacie A-4 lub A-3. Tu mała uwaga skierowana do maluchów: jeżeli martwicie się, że nie umiecie jeszcze czytać – spokojnie – poproście o pomoc rodziców albo dziadków. Wy zaś doskonale poradzicie sobie z drugą częścią zadania i namalujecie bajecznie kolorowe rysunki.

Zgłoszenie do konkursu następuje przez doręczenie pracy do najbliższej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Na ilustracje „małych podróżników z książką” oczekujemy do 31 sierpnia 2012 roku.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie http://www.mbp.kielce.pl
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP