Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Między dzieciństwem a dorosłością - kolejna recenzja

Data dodania: 03.07.2012

Między dzieciństwem a dorosłością - kolejna recenzja

W ostatnim czasie miałam przyjemność zapoznać się z 15 opracowaniami, zawartymi w książce „Między dzieciństwem a dorosłością. Młodzież w bibliotece”. Publikacja ta zawiera wiele ciekawych wyznaczników i trendów w pracy z młodzieżą w bibliotece.

Treść jest bardzo przejrzysta dzięki podziałowi na moduły. W każdym z nich jest wiele ważnych i istotnych informacji dotyczących młodzieży i biblioteki. Rozdziały te prezentują m.in. badania dotyczące młodzieży ich aspiracji oraz stylu życia jaki współcześnie kreują. Podjęty został istotny temat dotyczący agresji oraz działań jakie trzeba spełnić by ją anulować z życia młodzieży.

Przedstawiona została również literatura męska oraz zestawienie przez BN dobrych książek dla młodzieży, co świetnie można wykorzystać w pracy. Zaprezentowana została też działalność innych bibliotek w Polsce i na świecie, która ma na celu aktywną współpracę z młodzieżą m.in. poprzez tworzenie DDK, wszelkiego rodzaju warsztatów bibliotecznych, wystaw, projekcji oraz zachęcanie do wolontariatu.

Ta książką tworzy pełną kompozycję wiedzy, którą powinien posiadać każdy bibliotekarz.

Dlaczego?

Ponieważ ten bibliotekarz co współpracuje z młodzieżą na co dzień, dzięki tej pozycji może wykorzystać szereg przydatnych pomysłów do zrealizowania. A ten kto ma nie wiele styczności z młodzieżą, może potraktować tę lekturę jako poradnik i wyznacznik swoich działań do polepszenia kontaktów na linii biblioteka - młody człowiek.

Gorąco polecam do przeczytania oraz do przeprowadzenia badań (ankiety) wśród młodzieży, ona może być odpowiedzią na to czego potrzebują, czego im brak w danej społeczności.

Natalia E. Rakowska; bibliotekarz, studentka IINiB UW 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP