Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Blondynka w KBP

Autor: Magda Młynarczyk Biblioteka: Koszalińska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 04.07.2012

3 lipca gościem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej była Beata Pawlikowska, znana podróżniczka, fotografka, dziennikarka i poczytna pisarka. Spotkanie poprowadziła red. Jagoda Koprowska z Radia Koszalin.

Beata Pawlikowska jest absolwentką II LO im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. Pracowała m.in. w Radiu Koszalin, Radiu Kolor, w Programie Trzecim Polskiego Radia, jak również w Programie Pierwszym, Drugim i Trzecim TVP. Kojarzona jest przede wszystkim z Radiem ZET i kultową od kilkunastu lat audycją „Świat według Blondynki”. Pisała również felietony do „Głosu Pomorza”. To kobieta silna, samodzielna i odważna, przekonana, że włąśnie te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia. Jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

Poza dziennikarstwem Beata Pawlikowska realizuje się jako pisarka. W wieku 18 lat napisała pierwszą powieść, która była czytana w odcinkach w Programie III PR. Pawlikowska to przede wszystkim podróżniczka, szczególna miłośniczka Ameryki Południowej i jej rdzennych mieszkańców - Indian. Swoją wiedzą, zdobytą w czasie podróży po świecie, chętnie dzieli się z każdym kto jest ciekaw jej odkryć i doświadczeń. Pisze dużo, jest chętnie wydawana i uwielbiana przez czytelników. Napisała ponad 40 książek, w tym pierwszą polską wydaną przez National Geographic. Ilustruje je swoimi fotografiami i rysunkami. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Polityce”. Prowadziła też kilka programów w telewizji, m.in. „Zdobywcy”, „Podróże z żartem”, „Zagadkowa blondynka”.

Spotkanie z niezwykłą koszalinianką trwało 2 godziny. Nasza sala kinowa była wypełniona po brzegi, atmosfera zaś - znakomita. Miłośnicy twórczości i podróży Pawlikowskiej chętnie zadawali pytania pisarce - ona wyczerpująco odpowiadała. Mieliśmy okazję poznać jej filozofię życia opartą przede wszystkim na poczuciu harmonii z naturą, szacunku wobec odmienności kultur i stworzenia. Od podróżniczki bił niesamowity wewnętrzny spokój i radość, które udzieliły się także gościom KBP. Spotkanie wyjątkowe. Już czekamy na następne...Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP