Polecamy

Salon Ciekawej Książki w Łodzi 7-9 grudnia 2012

Data dodania: 05.07.2012

Salon Ciekawej Książki w Łodzi 7-9 grudnia 2012

W dniach 7-9 grudnia 2012 roku odbędzie się w Łodzi II edycja Salonu Ciekawej Książki, organizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Targi odbędą się w nowoczesnym, gwarantującym doskonałe warunki wystawiennicze obiekcie oddanym w tym roku do użytku - Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ. 

Będzie to zupełnie nowa odsłona targów książki - odpowiadającą współczesnym zmianom zachodzącym na rynku książki. Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki skierowany jest do wszystkich uczestników rynku: wydawców, księgarzy, dystrybutorów oraz odbiorców końcowych produkcji wydawniczej: bibliotekarzy i czytelników.

Nowością targów będzie bardzo zróżnicowana i unikatowa oferta wystawiennicza uwzględniająca wielowarstwowość rynku wydawniczego - adresowana do wszystkich, również najmniejszych podmiotów na nim funkcjonujących. Oprócz standardowych, samodzielnych stoisk wystawienniczych pojawią się również stoiska zbiorcze obsługiwane przez jednego operatora, na których mali wydawcy będą mogli przedstawić ofertę nawet kilku książek.

Wiodące tematy targów - NOWE MEDIA - NOWA SZTUKA - NOWE SPOŁECZEŃSTWO - NOWA KULTURA.

Blok Nowe Media prezentować będzie nowe zjawiska na rynku wydawniczym- zarówno w aspekcie technologicznym jak i dystrybucyjnym. Audiobooki,e-booki, tablety, czytniki, oprogramowanie dla księgarzy i hurtowników, programy dla czytelników, nowe modele wydawnicze i dystrybucyjne, rynkowe usytuowanie wydawnictwa i księgarni.WSPÓŁPRACA: OSDW AZYMUT.

Blok Nowa Sztuka ma przedstawiać kompletną ofertę książek o sztuce wspartą nowymi formami ekspozycji i interaktywnym uczestnictwem odbiorcy poprzez, m.in., instalacje, warsztaty, gry interaktywne. W tym bloku pojawią się również wydawcy komiksów. Wsparcie merytorycznej warsztatowe oraz prezentację dorobku młodych grafików zapewni ASP w Łodzi. WSPÓŁPRACA: FUNDACJA BĘC-ZMIANA, AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W ŁODZI.

Blok Nowe Społeczeństwo obejmować będzie nowe pomysły wydawnicze: książki niskonakładowe, self-publishing, książki interaktywne,książki obiektowe, książki w przestrzeni multimedialnej. W ramach tego bloku poruszone zostaną również kwestie związane z tą częścią społeczeństwa, które nie uczestniczy w kulturze czytelniczej:społeczeństwem nie-czytającym, pokoleniem internetu, sferami wykluczonych. WSPÓŁPRACA: KRYTYKA POLITYCZNA.

Ostatni blok to szeroka oferta skierowana do mieszkańców Łodzi oraz z Łodzią związana. Obejmować będzie książki związane z wielokulturową tradycją Łodzi; książki dla dzieci oraz działania aktywizujące i popularyzujące czytelnictwo wśród najmłodszych; szeroko pojętą beletrystykę; książki antykwaryczne; gry planszowe czyli alternatywny sposób spędzania czasu.

Źródło: Portal księgarski


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP