Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Mój magiczny świat

Autor: Biblioteka: BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 05.07.2012

Nie macie jeszcze pomysłu na to, jak spędzić wakacje? Może zainteresują Was letnie warsztaty plastyczne organizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko w 11 bibliotekach, w tym jedne wspólne odbędą się w bibliotece w czeskim Vamberku w miesiącu sierpniu. Zajęcia prowadzi pani Roma Szczerbień, która potrafi jak nikt inny stworzyć magiczną atmosferę miejsca i pokazać niezwykłe sposoby na rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „BAJECZNE ANIMACJE KULTURALNE”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007 -2013. „Przekraczamy granice”.

Pierwsze zajęcia zostały przeprowadzone w bibliotece w Wojborzu, gdzie królowała technika woskowa, wyobraźnia, Claude Monet i książka „Jego magiczny ogród”. Nikt się nie nudził, czas upłynął szybciutko, a na sztalugach powstawały prawdziwe dzieła. Patrz jak na załączonych obrazkach. Więcej informacji nt. terminów na www.bibliotekagmina.klodzko.pl

"Gdy Julia trafia do tajemniczego ogrodu, spotyka starszego pana sadzącego kwiaty. Jak się później okazuje, miły ogrodnik to Claude Monet. Zabiera on dziewczynkę na wyprawę po swoim magicznym ogrodzie. Razem odwiedzają pracownię malarza, spacerują po japońskim mostku i pływają łodzią po stawie wśród błyszczących lilii”.

Takie opowieści nie tylko rozbudzają wyobraźnię plastyczną dzieci, lecz także w atrakcyjny i zrozumiały sposób edukują na temat historii sztuki i życia malarzy oraz ich twórczości.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP