Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Pani od Miziołków w KBP

Autor: Magda Młynarczyk Biblioteka: Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 10.07.2012

W ramach "Bezpiecznych Wakacji" zaprosiliśmy dzieci na wyjątkowe spotkanie. Specjalnie dla nich w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej pojawiła się Joanna Olech.

Joanna Olech (ur. 1955) z wykształcenia graficzka, autorka ilustracji do książek dla dzieci, laureatka licznych prestiżowych nagród. Jej Czerwony Kapturek (seria Niebaśnie) otrzymał wyróżnienie w zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2005 oraz honorowe wyróżnienie (za tekst Joanny Olech i grafikę Grażki Lange) w konkursie Książka Roku 2005 organizowanym przez polską sekcję IBBY. Dynastia Miziołków (1994), realistyczny, bardzo zabawny rodzinny serial powieściowy dla dzieci w wieku 10–12 była jej debiutem literackim. Drugą powieścią jest Gdzie diabeł mówi: Do usług (1997). Joanna Olech publikuje artykuły na temat literatury dziecięcej na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Rzeczpospolitej” i „Gazety Wyborczej”.

Olech znakomicie nawiązuje kontakt z młodą publicznością. Spotkania z nią są prawdziwym wyzwaniem dla dzieci i młodzieży. Jest spontanicznie, wesoło, na luzie. Można było posłuchać fragmentów zabawnej twórczości Pisarki, jak również uczestniczyć w grach słownych i quizach, a przede wszystkim dobrze się bawić (również z książką).

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP