Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

Wakacje w GALERII KSIĄŻKI

Autor: Anna Krawczyk Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu Województwo: małopolskie
Data dodania: 11.07.2012

Wakacje z Biblioteką GALERIĄ KSIĄŻKI.

Nareszcie wakacje. Nie masz pomysłu, co zrobić w wolnym czasie? Nudzisz się? - przyjdź do Galerii Książki.

Sezon rozpoczęliśmy 2 lipca. Wakacyjnym tematem przewodnim była tajemnicza szafa. Podczas imprezy poznaliśmy „Detektywów parę, Jacka i Barbarę”, sprawdziliśmy co kryje tajemnicza szafa, dowiedzieliśmy się jak policjanci zabezpieczają ślady na miejscu kradzieży. Dzieci wzięły, udział w konkursach i quizach detektywistycznych. Uczestnicy wykonali również swoje „karty katalogowe z odciskami palców”. Na koniec dzieciaki z zawiązanymi oczami wysłuchały słuchowiska radiowego. Spotkanie poprowadził autor „Tajemniczej szafy” Dariusz Rekosz. To było bardzo ciekawe i pełne zaskakujących sytuacji spotkanie.

Podczas dalszych wakacyjnych spotkań w bibliotece nie zabraknie także warsztatów plastycznych, dziennikarskich i fotograficznych. Będą wędrówki po literackich i turystycznych szlakach oraz wycieczki do Parku Miniatur i muzeum w Zamku. Dni będą pełne bajkowych i filmowych niespodzianek i rozmaitości. Wakacje zakończymy zlotem czarownic i czarowników przygotowanym przez uczestników wakacyjnych zajęć. Zabawa przy X-Boxie. Play station, mecze w piłkarzyki, turnieje cymbergaja i tenisa stołowego to przedsmak prawdziwych rozgrywek przed turniejem Grand Prix Gran Turismo 5 na play station i meczem towarzyskim piłki nożnej na murawie.

Dla całkiem „malusińskich” w każdy wakacyjny czwartek o godzinie 16.00 w Mikroświecie zabawy odbywać się będą bajkowe warsztaty pt: „Mamo, tato chcę zostać ...... „. Podczas zajęć ruchowych, plastycznych, literackich i filmowych dzieci w niekonwencjonalny sposób poznają różne ciekawe zawody z którymi spotykają się na co dzień.

Ponadto wszystkie wydarzenia opisuje dla dzieciaków Skrzat Gościsław, który na okres wakacyjny zamieszkał w GALERII KSIĄŻKI. Jego pamiętnik można śledzić na blogu Biblioteki Młodych (bibliotekamlodych.blogspot.com)

Zapraszamy do Biblioteki GALERII KSIĄŻKI na wakacyjne zajęcia codziennie (oprócz sobót) w godzinach od 11.00 – 13.00. Przypominamy, że szczegółowe propozycje spotkań wakacyjnych znajdują się na naszej stronie internetowej oraz na plakatach wydanych przez Urząd Miasta.

Mariola Talewicz

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI

www.mbp-oswiecim.pl
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP