Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Inspiracje dla bibliotek - katalog

Data dodania: 13.07.2012

Inspiracje dla bibliotek - katalog

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce przygotowała katalog projektów i sprawdzonych pomysłów na ciekawe działania - „Inspiracje dla bibliotek". W katalogu obecnie dostępne są opisy projektów zrealizowanych przez biblioteki - uczestniczki Programu Rozwoju Bibliotek, które brały udział w Konkursie Grantowym „Aktywna Biblioteka” i projekcie „Cyfrowe Archiwa Tradycji Lokalnej”.

Katalog jest stale rozwijany - w przyszłości znajdą się tam opisy projektów realizowanych przez biblioteki współpracujące także z innymi organizacjami pozarządowymi. W zamyśle twórców katalogu jest to narzędzie otwarte - zainteresowane biblioteki mogą przesłać do Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce opisy własnych projektów, by również znalazły się w katalogu i inspirowały innych bibliotekarzy.

Projekty w katalogu zostały podzielone na kilkanaście obszarów tematycznych, takich jak: film i kino, finanse, fotografia, gry i zabawy, historia i tradycja, informacja lokalna, komputer i internet, praca czy zdrowie. Można też wyszukiwać projekty według kategorii odbiorców (dzieci, młodzież, dorośli), programów, województw, w których działają biblioteki, i słów występujących w opisie (funkcja "wyszukiwarki"). Link do katalogu „Inspiracje dla bibliotek” dostępny jest na stronach Centrum Informacyjnego Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, a także na stronie głównej portalu www.biblioteki.org.

Zachęcamy do korzystania z katalogu i inspirowania się opisanymi pomysłami!

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP