Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

"Czytanie w kolorach tęczy" w Klubie Czytających Rodzin w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 18.07.2012

Mimo deszczowej pogody lipcowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle nie było wcale szare i pochmurne. Wszystko za sprawą kolorowych książek, tęczowych barw tunelu i chusty animacyjnej a przede wszystkim uśmiechniętych buzi dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym głośnym czytaniem. Tym razem roli narratorki podjęła się Julitka, która świetnie poradziła sobie z wcale niełatwą historią kameleona z Tinga Tinga (Dlaczego kameleon zmienia kolor, tłum. Małgorzata Kochańska, Warszawa, Wyd. Wilga, 2012 – książka z serii Opowieści z Tinga Tinga, inspirowanej tradycyjnymi afrykańskimi opowiadaniami o zwierzętach). Powstały także morskie wyklejanki, pełne wielobarwnych stworzeń mieszkających w błękitnej wodzie. Później, na przekór pogodzie mali klubowicze z pomocą rodziców przenieśli się w krainę kolorów tęczy, wędrując przez tunel animacyjny i chowając się pod płachtą chusty. Na koniec chusta zamieniła się w kolorową karuzelę, w której w rytm piosenki śpiewanej niestrudzenie przez Olę zakręciły się wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu, nawet najmłodsze Ania i Lenka. Po raz kolejny mali i dorośli członkowie Klubu udowodnili, że rodzinne czytanie i wspólna zabawa to recepta na każdą pogodę.

Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle działa w ramach programu „Rodzinne czytanie” prowadzonego przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.rodzinneczytanie.pl oraz na stronie Biblioteki www.mbp.jaslo.pl .Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP