Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

V edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”

Data dodania: 26.07.2012

V edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”

Instytut Pamięci Narodowej, Telewizja Polska i Polskie Radio ogłaszają piątą edycję konkursu „Książka Historyczna Roku”. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych. Nagroda w konkursie przyznawana jest w dwóch kategoriach:

  • najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w XX wieku
  • najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku

Laureaci nagrody zostaną wyłonieni w trzech etapach. W pierwszym etapie powołane przez organizatorów sześcioosobowe jury wybierze spośród nadesłanych książek te, które spełniają wymagania określone w regulaminie. W drugim etapie jury wybierze do 10 książek z każdej kategorii. W trzecim etapie konkursu jurorzy i czytelnicy wybiorą swoich zwycięzców.

Od 1 do 31 października br. czytelnicy w drodze internetowego głosowania wybiorą najlepsze książki w dwóch kategoriach. Laureaci otrzymają statuetki i nagrody pieniężne. Fundatorami nagród są: Telewizja Polska, Polskie Radio oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Do konkursu mogą być zgłaszane książki wydane w języku polskim po raz pierwszy pomiędzy 1 stycznia 2011 r. a 30 czerwca 2012 r. Podmiotami uprawnionymi do zgłaszania książek do tegorocznej edycji konkursu są: wydawnictwa i rektorzy wyższych uczelni. Każdy wydawca ma prawo zgłosić maksymalnie trzy tytuły, rektor wyższej uczelni uniwersyteckiej - jedną książkę.

Warunkiem prawidłowego zgłoszenia do konkursu jest wysłanie do 16 sierpnia br. na adres Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa) dwóch egzemplarzy danej książki wraz z dołączonym formularzem zgłoszeniowym, stanowiącym załącznik do regulaminu konkursu.

Źródło: IPN


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP