Polecamy
Katarzyna Stanny 8,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Możesz mnie tam spotkać - kampania WiMBP w Gdańsku

Data dodania: 27.07.2012

Możesz mnie tam spotkać - kampania WiMBP w Gdańsku

Kto chodzi do biblioteki? Mogą się o tym przekonać mieszkańcy Gdańska. Od początku lipca do odwiedzania gdańskich bibliotek zachęcają sami czytelnicy. Na dwudziestu wiatach i citylightach w mieście pojawiły się portrety osób, które postanowiły promować czytelnictwo. Są to osoby dorosłe i dzieci, na zdjęciach występują też całe rodziny.

W bibliotece czytelnik jest najważniejszy. Dlatego tym bardziej cieszy nas, że to właśnie oni chcą promować swoje biblioteki. Naszym celem jest również pokazanie, że biblioteka jest miejscem dla wszystkich, bez żadnych ograniczeń. Zapraszamy naszych Czytelników do udziału w projekcie - mówi Natalia Gromow, rzecznik prasowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. 

Kampania rozpoczęła się w lipcu tego roku i będzie realizowana przez rok. W tym czasie powstanie około 80 unikatowych fotografii, które zaistnieją w miejskiej przestrzeni.

Celem naszych działań jest nie tylko zachęcanie do korzystania z bibliotek, ale również stworzenie ważnych artystycznie i społecznie portretów osób, które swoim zróżnicowanym wizerunkiem odwzorowują wieloznaczną rolę współczesnej biblioteki - istotnego miejsca w ich życiu – mówi Natalia Gromow.

Wszystkie zrealizowane już projekty można obejrzeć na stronie www.chodzedobiblioteki.pl

Partnerami Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku są Rafał Placek i Monika Zawadzka z portretbiznesu.com odpowiedzialni za stronę artystyczną projektu oraz firma AMS SA, dzięki której zdjęcia czytelników znalazły się w przestrzeni miejskiej.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP