Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Latarnicy Polski Cyfrowej

Data dodania: 02.08.2012

Latarnicy Polski Cyfrowej

Zapraszamy do udziału w projekcie Polska Cyfrowa Równych Szans. Projekt, prowadzony przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji ma na celu edukację cyfrową Polaków z pokolenia 50+ (korzystanie z komputera, Internetu i innych urządzeń przydatnych na co dzień). Nasza oferta skierowana jest do wszystkich pracowników i przyjaciół bibliotek.

Działania w ramach projektu prowadzone będą przez 2 600 wolontariuszy - Latarników Polski Cyfrowej - na terenie całego kraju. Działania związane z edukacją cyfrową to szansa na wzbogacenie oferty bibliotek. Dodatkowo, dla autorów 200 najciekawszych projektów przewidziano granty w wysokości 1200 zł przez 18 miesięcy.

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy zgłosić się na bezpłatne, dwudniowe szkolenie. Szkolenia, prowadzone przez profesjonalnych trenerów, są organizowane na terenie całej Polski. Organizatorzy zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, materiały edukacyjne oraz atrakcyjne gadżety, takie jak plecaki czy pendrive'y. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma, po jego ukończeniu, certyfikat Trenera Kompetencji Cyfrowych.

Przeszkoleni dotychczas pracownicy bibliotek mówią w samych superlatywach, zarówno o odbytych szkoleniach, jak i o całym projekcie:

Beata Leńczyk-Bachmińska, Gminna Biblioteka Publiczna Radziechowy-Wieprz: Udział w szkoleniu dla Latarników pomógł mi usystematyzować wiedzę, nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim dostrzec jak istotne jest wspieranie osób 50+ w korzystaniu z nowoczesnych technologii (...)Uczestnictwo bibliotekarzy w działaniach latarników ugruntowuje pozycje bibliotek jako wszechstronnych, nowoczesnych, działających dla dobra społeczności, instytucji kultury. My bibliotekarki i bibliotekarze niejednokrotnie mamy wiedzę i umiejętności, ale potrzebujemy wsparcia i inspiracji – i to można zyskać przystępując do programu. Kolejnym atutem programu jest możliwość pozyskania środków finansowych.

Małgorzata Paletta, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pietrowice Wielkie: Szkolenie było prowadzone metodami aktywnymi . Na każdym kroku dało się odczuć profesjonalizm i zaangażowanie prowadzącego . Mimo dużej różnicy wieku pomiędzy uczestnikami, różnych doświadczeń zawodowych, trenerowi udało się stworzyć twórczą atmosferę szkolenia (...) Bycie Latarnikiem daje nam możliwość pokazania naszych instytucji w nowym świetle (...) Uczestnictwo w projekcie to same plusy dla aktywnych bibliotekarzy.

W załączeniu znajdą Państwo krótką informację o projekcie i prowadzonych szkoleniach. Jeżeli są Państwo zainteresowani uczestnictwem, proszę zarejestrować się na stronie latarnik.mwi.pl i wypełnić ankietę Zostań Latarnikiem. Po zarejestrowaniu się, będą Państwo mogli wybrać szkolenie w dogodnej lokalizacji i terminie.

Szkolenia trwają do końca sierpnia.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt z koordynatorem procesu rekrutacji:
Lech Guzowski, tel. 535 70 22 22, rekrutacja@mwi.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP