Polecamy
49,00 PLN

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Publikacja zbiorowa Mai... więcej >

Wymieniaj doświadczenia, pomnażaj pomysły

Data dodania: 03.08.2012

Wymieniaj doświadczenia, pomnażaj pomysły

Na zachodnim Pacyfiku ludzie co jakiś czas wsiadają do swoich czółen, pokonują setki mil morskich i lądowych, po to aby ofiarować komuś naszyjnik wykonany z czerwonej muszli albo naramiennik. Potem powracają do swojego domu. Niebawem wybierają się w kolejną, podobną podróż.

Krążą po okolicznych wyspach. Dokonują wymiany. W końcu, po jakimś czasie prezent, który ofiarowali, do nich powraca, a oni przekazują go dalej i znowu przechodzi z rąk do rąk. Wymiana trwa, a wraz z nią tworzy się wspólnota. Tak naprawdę nie chodzi bowiem o biżuterię z muszli, ale o ludzi, którzy się spotykają, rozmawiają ze sobą, wymieniają opowieściami. Każdy z nich czuje się obdarowany.

Dzięki nowej inicjatywie LABiB rozpoczniemy wymianę pomysłów, doświadczeń i wiedzy. Tworzymy sieć ludzi, dla których biblioteki są ważnym i aktywnym miejscem. LABiB jest naszym pierwszym prezentem. Wymianę czas zacząć!

Czym jest LABiB?

LABiB to ludzie, dla których biblioteka to miejsce szczególne. Dostrzegają jej potencjał i chcą go wykorzystać. Działają, mają pomysły, realizują projekty. Chcą zaszczepić entuzjazm w innych.

LABiB to specjalna platforma internetowa stworzona z myślą o bibliotekarkach, bibliotekarzach i bibliofanach, którzy chcą dzielić się wiedzą, zbierać doświadczenia i pomnażać pomysły. To możliwość poznania nowych narzędzi i technologii oraz sprawdzonych metod pracy. Przestrzeń spotkań, poszukiwania rozwiązań i wspólnych eksperymentów.

LABiB to program liderski dla bibliotekarzy i bibliotekarek z całej Polski, oparty na cyklicznych spotkaniach, warsztatach, konferencjach, wizytach studyjnych oraz konkursach grantowych.

Dla kogo jest LABiB?

Dla osób, które wierzą, że dzielenie się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem jest wartością. Dla osób, które chcą wprowadzać zmiany w swoim otoczeniu. Dla tych, którzy są gotowi rozpocząć wielką wymianę.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP