Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Magiczne miejsca Kołobrzegu

Autor: Justyna Golanowska Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Kołobrzegu Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 03.08.2012

Przejść pod Pomnikiem Zaślubin, policzyć krasnale pocztowe, pogłaskać główkę Adebara, to najpopularniejsze sposoby zaklepywania  sobie przez turystów pomyślności oraz powrotu do Kołobrzegu. Czy i w jaki sposób, te  legendarne metody wyczarowywania sobie szczęścia  mogą wpływać  także na losy mieszkańców, opowiadał dzieciom podczas rozstrzygnięcia konkursu literackiego „Kołobrzeg w legendzie” Rober Śmigielski, autor kołobrzeskich przewodników turystycznych. 

Niezwykłe historie sprzed lat wzbudziły ciekawość, nie tylko uczestników i ich opiekunów zgromadzonych w Bibliotece Miejskiej, ale także Pana przewodnika, który z zainteresowaniem wysłuchał opowieści o „Wieży Ciśnień” napisanej przez laureata konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 5, Piotra Kisiela. W jego legendzie z ekologicznym przesłaniem, mieszkańcy Kołobrzegu zostają pozbawieni wody. Jest to kara Wodnika Parsętusa za zanieczyszczanie rzeki.

Biblioteczne spotkanie zainaugurowało Dni Kołobrzegu i 10. Spotkania Miast Hanzeatyckich, odbyło się 24 maja 2012 r. Nagrody i upominki dla laureatów ufundowali Prezydent Miasta Kołobrzeg oraz Centrum Promocji i Informacji Turystycznej.

Info: T.Sobko
Foto: I.Kasprzak


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP