Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów najdaw­niejszych do... więcej >

Amazon rusza z komercyjną biblioteką

Data dodania: 08.08.2012

Amazon rusza z komercyjną biblioteką

Dzięki usłudze wypożyczania książek od Amazona studenci będą mogli zaoszczędzić do 70% ceny detalicznej danej książki. Gigant e-rynku będzie więc płatną alternatywą dla bibliotek.  Być może w USA uda się zastąpić kserówki zwykłymi wydaniami książek i to bez zmuszania studentów do zakupu podręcznika.

Amazon poinformował o uruchomieniu wypożyczalni książek dla studentów. Dzięki temu studenci będą mogli zamówić przez internet papierowe wydania książek. Te książki będą mogli zachować na okres 130 dni, czyli mniej więcej jednego semestru w amerykańskich warunkach (usługa jest dostępna tylko w USA). Potem książkę trzeba będzie zwrócić, ale odbędzie się to bez opłat po stronie wypożyczającego. Student będzie musiał jedynie wydrukować etykietę, którą naklei na przesyłkę z książkami. Tę przesyłkę będzie można nadać amerykańską pocztą (USPS).

Wypożyczanie książek w ten sposób ma pozwolić na zaoszczędzenie do 70% wartości książek. Jeśli student będzie chciał zatrzymać książkę na zawsze (kupić ją w okresie wypożyczenia), po prostu zgłosi to przez internet i dopłaci różnicę w cenie. Ten, kto zapomni zwrócić książki, będzie obciążony opłatami za przedłużenie okresu wypożyczenia.

Zwracana książka musi być oczywiście w dobrym stanie, bez nadmiaru zakreśleń i notatek. Książka nie może być zalana wodą, uszkodzona, oklejona taśmą, pozbawiona wybranych stron, podpalona lub śmierdząca (sic!). Na to ostatnie będą musieli uważać studenci-palacze. 

Więcej informacji o usłudze można znaleźć na stronie www.amazon.com/textbooks

Źródło: Dziennik Internautów


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP