Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

Przygotowania do Open Access Week 2012

Data dodania: 16.08.2012

Przygotowania do Open Access Week 2012

W tym roku Międzynarodowy Tydzień Open Access będzie obchodzony od 22 do 28 października. Polska już po raz czwarty weżmie udział w tym przedsięwzięciu. Chcemy wspólnie z innymi krajami przypominać wszystkim, co dla społeczeństw świata, szczególnie tych rozwijających się, oznacza wolny dostęp do nauki, edukacji czy kultury.

EBIB, który od samego początku - czyli od 1999 roku promuje ideę otwarcia w nauce organizuje nie tylko imprezy, które tę promocję wzmacniają, ale publikuje także wiele informacji na ten temat i działa w różnych organizacjach na rzecz otwartości.

Bardzo chcielibyśmy zachęcić wszystkich Was do wzięcia udziału w tygodniu otwartego dostępu do nauki (Open Access Week), możecie zorganizować dowolną imprezę, stacjonarną, zdalną, jakieś wydarzenia, mały wykład, wywiad, nagranie w radio, rozrzucanie ulotek, wlepek – cokolwiek uważacie za interesujące i mogące przyczynić się do promowania otwartości w nauce. Podpowiedź, ulotki, wzory, modele przygotowała jak zwykle organizacja SPARC, wszystko znajdziecie na stronach OAW.

EBIB przygotował stronę polskiego Tygodnia Open Access będziemy na niej odnotowywali wszystkie imprezy jakie Państwo zgłosicie do nas i podawali w newsach KOED i EBIB wszelkie informacje, jakie nadeślecie. Materiały niezbędne do promocji OA znajdują się na stronach OAW – są na wolnych licencjach, można je pobierać, przetwarzać i wykorzystywać do swoich celów bez ograniczeń. Przygotowano także dla nas propozycje imprez, jakie możemy robić – jest to taka podpowiedź, która może zainspirować do działania, zachęcam do przejrzenia prezentacji-wywiadu zatytułowanego Open Access Week Kick Off Webcast przygotowany przez SPARC US.

Poprzednie imprezy były bardzo szeroko promowane zarówno na stronach Open Access Directory, jak i innych organizacji międzynarodowych. Polska wypadła dobrze, jako organizator, mieliśmy sporo imprez. Koordynatorem OAW w Polsce jest KOED i EBIB a ich przedstawicielem Bożena Bednarek-Michalska działaczka EBIB, KOED, EIFL i SPARC oraz Karolina Grodecka z Centrum e-Learningu AGH i KOED. 

Źródło: Koalicja Otwartej Edukacji


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP