Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Sieciaki na wakacjach!

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 17.08.2012

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wakacyjny piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach”, który odbędzie się 22 sierpnia 2012 r. o godz. 12.00. Impreza organizowana jest przy współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Orange. 

W trakcie pikniku odbędą się konkursy, zagadki, quizy i rebusy dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, prezentowane będą kreskówki oraz filmy na temat bezpieczeństwa w sieci, dla najmłodszych dzieci przygotowane zostaną sieciakowe rysunki do kolorowania. Planowane są również gry i zabawy ruchowe.

Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczą się, jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Poznają zasady Netykiety oraz cztery podstawowe zasady bezpiecznego surfowania w sieci. Dowiadują się, jak chronić swoją prywatność w Internecie, a także jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Akcja „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest od 2006 roku. Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP