Polecamy
Katarzyna Biernacka-Licznar 25,00 PLN 41,00 PLN

Rozprawa jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji włoskiej literatury dziecięcej w Polsce. Z... więcej >

Bądź człowiekiem - wymień się książką

Data dodania: 22.08.2012

Bądź człowiekiem - wymień się książką

Wszystkich, którzy szukają inspirującej lektury na ostatni tydzień wakacji i będą w tym czasie w Krakowie, zapraszamy na dwie książkowe wymiany. Najpierw, w niedzielę 26 sierpnia do Pawilonu Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) - tam będzie miała miejsce akcja Drugie Życie Książki. Tydzień później, w sobotę 1 września do kawiarni Artefakt (ul. Dajwór 3) - tam w ramach festiwalu Revsolution Dzieje się! odbędzie się Książkobranie. A wszystko pod wspólnym hasłem: Bądź człowiekiem – wymień się książką.

Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie książek idealnych na ostatnie dni lata, wydawnictw obcojęzycznych oraz lektur dla dzieci, a w tym miesiącu także podręczników. Oprócz moli książkowych zapraszamy więc po prostu tych, którzy kompletują szkolne zestawy. Jeśli dopisze pogoda spotkanie będzie miało miejsce na placu przed Pawilonem Wyspiańskiego. Wszystko zaczyna się o godz. 15.00, a osoby, które zjawią się punktualnie mają oczywiście większe szanse na zdobycie atrakcyjnej książki.

Zasady udziału w wymianie są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Co ważne: książki muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

UWAGA: jeden podręcznik można wymienić tylko na inny podręcznik, natomiast trzy podręczniki - na dowolną książkę dostępną na wymianie. Pamiętajcie: książki i podręczniki, które nie znajdą nowego właściciela trafią do zbiorów Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie, a za jej pośrednictwem do szkół polskich na wschodzie.

Niespełna tydzień później, w sobotę 1 września od godziny 11:30 do 18:30, zapraszamy do udziału w Książkobraniu w kawiarni Artefakt przy ul. Dajwór 3. Osoby chętne do udziału w akcji mogą do środy (29 sierpnia) przesłać listę książek, które zamierzają przynieść na wymianę. W tytule maila (wysyłanego na adres: monika.golda@revsolution.pl) trzeba wpisać: Książkobranie!, a w treści wiadomości: tytuł książki, gatunek i autora.

Więcej na: biurofestiwalowe.pl i bookeriada.pl

Źródło: Portal Księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP