Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Prokuratura wystąpiła przeciw chomikuj.pl

Data dodania: 24.08.2012

Prokuratura wystąpiła przeciw chomikuj.pl

Jeden z wydawców udostępnił nam tekst listu, jaki otrzymał od prawników z Wrocławia w sprawie podjętego przez prokuraturę w tym mieście postępowania przeciw portalowi chomikuj.pl. Poniżej przedstawiamy treść tego listu.

Szanowni Państwo,

pragniemy poinformować o przebiegu postępowania przeciw portalowi chomikuj.pl.

  1. Prokuratura wrocławska na mocy decyzji sądu wystąpiła do właścicieli portalu o wydanie danych wszystkich osób, które na stronach portalu rozpowszechniały utwory, do których Państwo macie prawa. Portal dane te ma udostępnić do 31 sierpnia 2012 roku.
  2. Na potrzeby postępowania, w ramach pomocy prawnej, nasza kancelaria przygotowała program komputerowy z zawartą bazą utworów chronionych i bazy numerów IP. Zadaniem programu jest szybkie uporządkowanie danych przekazanych przez portal chomikuj.pl, jak również szybka identyfikacja osób i obliczenie poniesionych strat. Program ten zawieszony będzie na serwerze Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.
  3. Prokuratura przygotowuje wniosek nakazujący zablokowanie dostępu do wszystkich utworów chronionych prawem będących w Państwa posiadaniu. Wniosek ten będzie wysłany do administratora portalu chomikuj.pl po otrzymaniu danych z pkt.1.
  4. Prokuratura przygotowuje wnioski o wydanie danych skierowane do 80 portali, które zamieszczone są na serwerach firmy OVH. Polskie biuro tej firmy mieści się we Wrocławiu. W świetle ustaleń część użytkowników portalu chomikuj.pl pobierała z niego filmy i książki i zamieszczała na owych osiemdziesięciu portalach. Wnioski te najprawdopodobniej zrealizowane będą do końca roku.

Po otrzymaniu przez Prokuraturę oczekiwanych danych, prześlemy Państwu stosowną informację.

Pozostajemy z wyrazami szacunku.

Adwokat Bartłomiej Wieczorek
Radca prawny Przemysław Łokuciejewski

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP