Polecamy
31,00 PLN 39,00 PLN

Dokonana analiza siedemnastu artykułów pokonferencyjnych na temat książki, zawodu bibliotekarza... więcej >

„Wieluń czyta!”

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 27.08.2012

23.08.2012 r. pracownicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu wyszli z książką naprzeciw czytelnikom. 
Akcja „Wieluń czyta!” prowadzona jest w ramach kampanii społecznej „ŁÓDZKIE CZYTA” promującej czytanie jako rodzaj atrakcyjnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz jako cenne, niezastąpione źródło pozyskiwania wiedzy i informacji. 
Akcja czytania na skwerku przed Biblioteką odbyła się już raz drugi w tym miesiącu. Zgromadziła dużą liczbę osób, w której przeważali najmłodsi czytelnicy.
Odwiedziła nas m. in. liczna grupa dzieciaków z działającego przy Wieluńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Klubu Osiedla Kopernika, grupa dzieci ze Spółdzielczego Domu Kultury na Osiedlu Wyszyńskiego oraz uczestnicy zajęć ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wieluniu.
Wspólnie czytaliśmy bajki, oglądaliśmy bogato ilustrowane wydania „Encyklopedii dla Najmłodszych”, nie zabrakło komiksów z bohaterami ulubionych kreskówek. Rysowaliśmy i bawiliśmy się wraz z Nimi.
Chcieliśmy pokazać, że czytanie sprawia przyjemność i że czytać można wszędzie. Przygotowaliśmy kocyki, pufy, krzesełka i tu niespodzianka – oryginalny ponton i pływadełko. Było to najliczniej oblegane miejsce do czytania. 
Nieco starszym czytelnikom zaoferowaliśmy książki o różnorodnej tematyce, porozkładane na ławkach otaczających skwer. Wiele z nich, co bardzo nas cieszy, znalazło swój drugi dom.
Już teraz zapraszamy na kolejne odsłony naszej akcji "Wieluń czyta!".

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP