Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Sieciaki na wakacjach w żagańskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu Województwo: lubuskie
Data dodania: 29.08.2012

Oj działo się 2 sierpnia 2012 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Żaganiu. Uczestnicy zajęć wakacyjnych  Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat wzięli udział
w pikniku edukacyjnym SIECIAKI NA WAKACJACH.

W tym roku Biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej, letniej akcji „Sieciaki na wakacjach” organizowanej od 2006 r. przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Program pikniku nawiązywał do serwisu internetowego www.sieciaki.pl i poświęcony był bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie.

Dzieci obejrzały w Sieciokinie kreskówkę Nie podawaj swoich danych, następnie znalazły się w interesującym miejscu - SiecioMat Losujący. Tu bardzo sprawnie rozwiązywały łamigłówki i odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bezpiecznego poruszania się w Internecie. Megacentrum  Zabezpieczeń, to następny etap naszego pikniku. Dzieci zagrały tutaj w gry komputerowe (np. Strefa straty czasu, Śmietnisko Internetu) podejmujące temat bezpieczeństwa dzieci online. Oczywiście tego dnia dzięki Sieciakowej Strefie Rozrywki nie zabrakło  malowania i gier planszowych. Uczestnicy zajęć pokolorowali Sieciomozajki, a potem głośno przeczytali zamieszczone na nich Sieciakowe porady.

Na koniec sieciakowej przygody wszystkie dzieci otrzymały sieciakowe dyplomy i powtórzyły chórem zasady bezpieczeństwa w Internecie:

1. Nie będę podawać swoich danych;

2. Nie będę ufać osobom poznanym w sieci;

3. Powiem, jeśli będzie coś nie tak;

4. Zabezpieczę swój komputer.

 

Pamiętaj!!! Kiedy masz problem w sieci zadzwoń: 8001001100

lub skorzystaj ze strony helpline.org.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP