Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

II Salon Bibliotek

Data dodania: 29.08.2012

II Salon Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej zapraszają do udziału w II Salonie Bibliotek. Odbędzie się on podczas XXI Targów Książki Historycznej w dniach 29 listopada - 2 grudnia 2012 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ideą Salonu jest promocja bibliotek, które wydają publikacje o tematyce historycznej oraz w różnych formach upowszechniają wiedzę historyczną, szczególnie o regionach i wybitnych postaciach zasłużonych dla lokalnej społeczności.

Podobnie jak w roku poprzednim, Stowarzyszenie wyda „Katalog publikacji historycznych bibliotek”. Druga edycja katalogu będzie zawierać publikacje z ostatnich trzech lat (styczeń 2010 - czerwiec 2012), a w przypadku dzieł o wyjątkowym znaczeniu, również te wydane w ciągu ostatnich pięciu lat.

W dniu 30 listopada zorganizowane zostanie seminarium „Historyczne wędrówki z biblioteką”, podczas którego wybrane biblioteki zaprezentują swoje publikacje związane z tematyką Targów oraz inne działania promujące wiedzę historyczną. Ogłoszony został też ogólnopolski konkurs dla bibliotek na najlepsze działania promujące książkę i wiedzę historyczną w 2012 roku.

Planuje się również zorganizowanie na terenie Targów w dniach 1-2 grudnia imprezy dla dzieci pt. „ Czytamy polskie bajki”, w którą zaangażowane zostaną osobowości świata kultury. 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP