Polecamy
Renata Aleksandrowicz 39,00 PLN

Publikacja składa się z dwóch części: pierwszej – teoretycznej, wprowadzającej w... więcej >

Radosne wakacje w Bibliotece w Wieluniu

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 29.08.2012

Podczas tegorocznych wakacji dzieci przekonały się, iż nie trzeba być uzdolnionym plastycznie aby spełniać się twórczo i otaczać pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie.  I tak 19 lipca dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Wieluniu wzięły udział w warsztatach plastycznych - dekorowanie techniką decoupage. Uczestnicy letnich zajęć ozdabiali przedmioty wykonane z drewna i szkła, wykorzystując papier ryżowy i serwetki dekoracyjne. Poprzez naklejanie kolorowych motywów na przedmioty i odpowiednim aranżowaniu tła uzyskano oryginalne zdobienia. 

Dzieci z wielką pasją brały udział w zajęciach, a obejrzenie efektów swojej pracy dało im wiele radości. Zajęcia zostały przeprowadzone pod kierunkiem Pani Anity Kuś.

Także w lipcu dzieci ze Świetlicy Środowiskowej miały okazję wziąć udział w literackiej przygodzie z poetką Anna Dwornicką. To już kolejne spotkanie w Bibliotece w którym Pani Anna wprowadziła dzieci w krainę literatury i wyobraźni. 

Kolejną formą warsztatową dla dzieci były zajęcia plastyczno- ekologiczne "W przyjaźni ze środowiskiem" przeprowadzone 23 sierpnia. Miały one na celu przypomnienie najmłodszym o potrzebie przeciwdziałania degradacji środowiska. Jedną z akcji mających na celu ochronę środowiska naturalnego jest wprowadzanie papierowych toreb na zakupy w miejsce jednorazowych reklamówek. Torby zazwyczaj zrobione są z szarego papieru. Żeby stały się one kolorowe, optymistyczne i niepowtarzalne, dzieci dowolną techniką plastyczną ozdobiły je. Na torbach znalazły się kwiaty, owoce i wakacyjne krajobrazy. Pakowanie do nich zakupów na pewno sprawi dzieciom przyjemność. Była to ciekawa lekcja ekologii i miły sposób na spędzenie wolnego czasu. 

W zajęciach wzięły udział dzieci z Klubu Osiedla Kopernika i Spółdzielczego Domu Kultury, a przeprowadziła je bibliotekarka Barbara Stępień.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP