Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Izabela Sowa i Andrzej Poniedzielski w Piekoszowie

Data dodania: 30.08.2012

Izabela Sowa i Andrzej Poniedzielski w Piekoszowie

„Cierpkość wiśni”, „Smak świeżych malin” i „Herbatniki z jagodami” to najbardziej znane publikacje Izabeli Sowy, kolejnej autorki goszczącej w Gminnej Bibliotece w Piekoszowie, w ramach projektu „Razem czytamy więcej”. Podczas spotkania zorganizowanego 24 sierpnia, pisarka przedstawiła historię powstawania swoich książek, motywów jakimi kieruje się podczas zamieszczania w swoich powieściach, własnych, prywatnych historii.

Uczestnicy spotkania zadawali autorce mnóstwo pytań, dotyczących nie tylko jej twórczości, ale także poglądów i opinii na temat różnych dziedzin życia. I właśnie dzięki takiemu dialogowi, pomiędzy czytelnikami a pisarzem, Izabela Sowa ujawniła nam się jako osoba o pozytywnym charakterze, jednak potrafiąca w odpowiedni sposób wyrazić własne zdanie oraz krytykę.

26 sierpnia odbyło się wyjątkowe spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim. Satyryk, bard, twórca scenariuszy spektakli teatralnych i widowisk, jedna z najwybitniejszych postaci piosenki poetyckiej i kabaretu literackiego, w oryginalny i zabawny sposób opowiedział licznej grupie uczestników o swojej twórczości i byciu popularnym.

Na początku spotkania został przedstawiony wiersz autora pt. „Życie”, który swoją treścią i przesłaniem wzruszył wszystkich obecnych. Nie mogło zabraknąć także wspomnień o więzi łączącej Andrzeja Poniedzielskiego z kielecczyzną, a także czasach studenckich na Politechnice Świętokrzyskiej. Humorystyczne anegdoty rozbawiły publiczność, a także ośmieliły do zadawania pytań autorowi.

Po każdym ze spotkań czytelnicy, mieli możliwość zakupienia bądź wygrania publikacji każdego z autorów, a także zrobienia wspólnego zdjęcia i otrzymania autografu.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP