Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

Wakacyjna przygoda z wolontariatem

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 01.09.2012

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończyliśmy wakacyjny cykl spotkań z przygodą i rozrywką powlekaną słońcem i kolorami, jakie towarzyszyły najmłodszym odwiedzającym Słoneczny Zakątek Dobrej Zabawy.

Po raz pierwszy w czasie letnich gier i zabaw przeprowadzanych w Oddziale dla Dzieci i na świeżym powietrzu, pomagali nam wolontariusze: Justyna Witkoś, która odpowiedziała na biblioteczną zachętę do współpracy w ramach wolontariatu, umieszczoną na naszej stronie oraz Eryk, Miłosz i Adrian, którzy codziennie odwiedzają Oddział dla Dzieci MBP. Ich obecność wnosiła wiele radości we wspólne działania z najmłodszymi. Swoją wakacyjną przygodę z wolontariatem będę wspominać bardzo miło. Dzieci mają w sobie tyle pozytywnej energii, że praca z nimi to czysta przyjemność. Każdemu polecam wolontariat jako formę spędzania wolnego czasu. – powiedziała po wspólnych spotkaniach  Justyna Witkoś, wolontariuszka MBP.

Justyna pomagała nam przez cały sierpień, uczestnicząc w przygotowaniach do zajęć, głośno czytając oraz bawiąc się z dziećmi odwiedzającymi Zakątek. Chłopcy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie i realizację Pikniku Sieciaków w Parku Miejskim. Za ich przyczyną powstały największe bańki mydlane, które sprawiły dużo radości maluchom, a starsze dzieci  zachęciły do wypróbowania swoich sił w puszczaniu wielobarwnych czarodziei dziecięcej wyobraźni. Wspólne zajęcia były także okazją do integracji i poznania siebie, za co bardzo dziękujemy. Bawiąc się razem, wymienialiśmy się małymi i dużymi doświadczeniami oraz wrażeniami z wakacyjnych podróży. Dzięki temu, tym milsze będą nasze wspomnienia spotkań w Słonecznym Zakątku Dobrej Zabawy.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP