Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Sieciaki na wakacjach w żagańskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu Województwo: lubuskie
Data dodania: 02.09.2012

Oj działo się 2 sierpnia 2012 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Żaganiu. Uczestnicy zajęć wakacyjnych  "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" wzięli udział w pikniku edukacyjnym SIECIAKI NA WAKACJACH.

W tym roku Biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej, letniej akcji „Sieciaki na wakacjach” organizowanej od 2006 r. przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Program pikniku nawiązywał do serwisu internetowego www.sieciaki.pl
i poświęcony był bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie.
 
Dzieci obejrzały w Sieciokinie kreskówkę Nie podawaj swoich danych, następnie znalazły się w interesującym miejscu - SiecioMat Losujący. Tu bardzo sprawnie rozwiązywały łamigłówki i odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bezpiecznego poruszania się w Internecie. Megacentrum  Zabezpieczeń, to następny etap naszego pikniku. Dzieci zagrały tutaj w gry komputerowe (np. Strefa straty czasu, Śmietnisko Internetu) podejmujące temat bezpieczeństwa dzieci online. Oczywiście tego dnia dzięki Sieciakowej Strefie Rozrywki nie zabrakło  malowania i gier planszowych. Uczestnicy zajęć pokolorowali Sieciomozajki, a potem głośno przeczytali zamieszczone na nich Sieciakowe porady. 
Na koniec sieciakowej przygody wszystkie dzieci otrzymały sieciakowe dyplomy i powtórzyły chórem zasady bezpieczeństwa w Internecie:
1. Nie będę podawać swoich danych;
2. Nie będę ufać osobom poznanym w sieci;
3. Powiem, jeśli będzie coś nie tak; 
4. Zabezpieczę swój komputer.
 
Pamiętaj!!! Kiedy masz problem w sieci zadzwoń: 8001001100 lub skorzystaj ze strony helpline.org.pl
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP