Polecamy
48,00 PLN 65,00 PLN

Tom jest pionierską analizą twórczej działalności „lilipucich” wydawnictw,... więcej >

Narodowe Czytanie "Pana Tadeusza"

Autor: Biblioteka: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze Województwo: lubuskie
Data dodania: 05.09.2012

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zapraszają do czynnego udziału we wspólnym, głośnym czytaniu fragmentów Pana Tadeusza.

Dzieło Adama Mickiewicza to radość z obcowania z pięknem języka polskiego, ale też lekcja patriotyzmu, obyczajowości polskiej i powrót do niepowtarzalnej atmosfery kraju lat dziecinnych. 

W tym roku mija 200 lat od okresu, w którym toczy się akcja Pana Tadeusza. Z tej okazji Prezydent RP Bronisław Komorowski zainicjował ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie Pana Tadeusza", która odbędzie w najbliższą sobotę w całym kraju – również w Lubuskiem! Pana Tadeusza czytać każdy może, więc zapraszamy wszystkich do literackiej uczty z językiem ojczystym. Startujemy 8 września o 11.00 na scenie Radia Zachód przy zielonogórskim ratuszu.

Spotkajmy się i bawmy językiem ojczystym, recytując mickiewiczowskie strofy i wcielając się w niezapomnianych bohaterów: Tadeusza, Zosię, Telimenę, Księdza Robaka, Sędziego.

Wszystkich chętnych do czytania prosimy o zgłoszenia pod adresem pantadeusz@lubuskie.pl lub pod numerem (68) 456 52 60 (Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowkiego).
Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Źródło: www.lubuskie.pl

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP