Polecamy
23,00 PLN 38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku od 0 do... więcej >

Relacja z VII Forum Młodych Bibliotekarzy. Cz. 2

Data dodania: 11.09.2012

Relacja z VII Forum Młodych Bibliotekarzy. Cz. 2

Przed godziną 10 ogłoszono laureata konkursu „Najlepsze Przedsięwzięcie Młodego Bibliotekarza”. Zwyciężyła Paulina Majewska, pomysłodawczyni wspaniałej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, która w tym roku, w trakcie trwania Tygodnia Bibliotek, odbyła się w niemal 100 miastach! Specjalne wyróżnienie otrzymała także Justyna Przybyszewska z Biblioteki Miejskiej w Ozorkowie za aktywną działalność biblioteczną.

Niezwykle inspirującym okazał się wykład prof. nadzw. dr hab. Roberta Kozielskiego pt. „Marka w nowych czasach”. Jak głosi jedna z maksym, którą przywołał prowadzący – „przekleństwem jest żyć w ciekawych czasach”. Obecnie bombardowani jesteśmy informacjami, nowymi technologiami, nieznanymi dotąd rozwiązaniami dotyczącymi komunikacji. W tym gąszczu nie tylko ciężko jest nieraz samemu się połapać, ale tym trudniej znaleźć sposoby na dotarcie do potencjalnego klienta-czytelnika. Oferować trzeba atrakcyjne działania, literaturę w intrygujących opakowaniach, aby przyciągnąć, ale równocześnie zatrzymać czytelników w bibliotece. Jak się okazuje, większość firm zaobserwowała, że dawne strategie rozwojowe przestają mieć rację bytu. Teraz „przetrwają nie najsilniejsi, ale ci, którzy umieją się przystosować”.

Na Forum gościmy także gościa z zagranicy – swoje doświadczenia w działalności bibliotek uczelnianych przedstawiła Olena Gimos z Biblioteki Naukowej Uniwersytetu Naukowego na Ukrainie.

Po przerwie kawowej głos zabrała Bożena Jaskowska z Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, prezentując ciekawe rozwiązania na promocję biblioteki poprzez gry interaktywne, a także Monika Raczyńska z MBP Galeria Książki w Oświęcimiu, opisując dobre praktyki biblioteczne. Jak się okazuje, pracownicy Galerii Książki wiedzą co mówią (i robią!), co potwierdza m.in. I miejsce w konkursie Tydzień Bibliotek 2012.

Nad. Małgorzata Woźniak


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP