Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN

W publikacji podjęto temat skutków konfliktów zbrojnych, które przetoczyły się... więcej >

Relacja z Łodzi Cz. 3

Data dodania: 11.09.2012

Relacja z Łodzi Cz. 3

Po obiedzie poczuliśmy się trochę rozleniwieni, szczególnie, że upał zaczął nam coraz bardziej dawać się we znaki, ale organizatorzy przewidzieli dla nas sjestę w bardzo aktywnej formie - 2 bloki warsztatów oraz 2 bloki panelowe to w sumie 30 wykładów i zajęć praktycznych!

Mogliśmy posłuchać m.in. o wykorzystywaniu edukacji filmowej w pracy bibliotekarzy, poznać konkretne akcje promujące czytelnictwo w wybranych bibliotekach, porównać  działalność biblioteczną w Polsce, Czechach czy Wielkiej Brytanii, gdzie występują podobne problemy, jak i u nas, co zapewne wielu zaskoczyło, choć oczywiście są tam większe możliwości i wsparcie instytucji, także rządowych. Co ciekawe, angielscy bibliotekarze zorganizowali Olimpiadę kulturalną Londyn 2012, wykorzystując gotową markę do promocji swojego produktu, którym w tym wypadku była literatura i sztuka.

Na warsztatach opracowywano najlepsze metody do przygotowywania efektywnych (i efektownych) projektów kulturalnych, analizowano najlepsze techniki oraz formy biblioterapii czy też starano się znaleźć odpowiedź na pytanie, co dobrego może zrobić czytelnik - w ramach akcji Czytelnicy czytelnikom.
Każdy uczestnik Forum mógł w tak bogatym programie z pewnością znaleźć coś dla siebie, a na wszystkich, po obfitym w atrakcje dniu, czeka jeszcze uroczysta kolacja w łódzkim klubie 97. Do zobaczenia jutro!

nad. Małgosia Woźniak


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP