Polecamy
Siergiej Łukjanienko 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, MYSZKA” –   myszy można spotkać w zaśnieżonych tundrach i na... więcej >

Już wkrótce Festiwal Poezji i Prozy

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 14.09.2012

Po raz siódmy Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkich miłośników literatury i nie tylko na Festiwal Poezji i Prozy, który rozpocznie się 28 września i będzie trwał do 5 października 2012 r. W programie znajdą się m.in. spotkania autorskie dla dorosłych i dla dzieci, warsztaty literackie i filmowe, projekcje filmowe oraz jak zwykle koncert piosenki poetyckiej. Wstęp na wszystkie imprezy w ramach festiwalu jest bezpłatny. 

Do dzieci i rodziców będą adresowane spotkania autorskie z Małgorzatą J. Berwid, dziennikarką, autorką programów telewizyjnych dla dzieci w TVP1, mamą Molików Książkowych. Osoby zainteresowane poezją zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Szeremetą, zorganizowane przez młodych twórców z Klubu Inicjatyw Artystycznych Wschód, działającego przy MBP w Jaśle. W trakcie festiwalu prezentowane są najciekawsze adaptacje współczesnej literatury, w tym roku zapraszamy na projekcję filmu ”Księstwo” oraz spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem, autorem książki i współautorem scenariusza. Z myślą o aktywnych twórcach przygotowano warsztaty literackie prowadzone przez Waldemara Smaszcza, krytyka literackiego oraz warsztaty literacko-filmowe prowadzone przez pisarza, Zbigniewa Masternaka. Dzieci będą miały okazję zobaczyć dwa cykle filmów animowanych, nagrodzonych na tegorocznym przeglądzie dziecięcych filmów animowanych „halo echo”.

Festiwalowi towarzyszył będzie koncert piosenki poetyckiej „Po czerni jeżyny, po liściu kaliny...”  w wykonaniu Leszka Długosza, jednego z najbardziej znanych śpiewających polskich poetów.

Szczegółowe informacje o programie na stronie  www.mbp.jaslo.pl

Współorganizatorem VII Festiwalu Poezji i Prozy jest Jasielski Dom Kultury.

Patronat medialny nad Festiwalem objęły: TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, TV Jasło, Gazeta Codzienna „Nowiny” oraz portale: www.nowiny24.pl, www.jaslo4u.pl, www.terazjaslo.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP