Polecamy
35,00 PLN

  Materiały zebrane w tej publikacji zostały zaprezentowane podczas dwóch kolejnych... więcej >

Nagroda specjalna dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 18.09.2012

W dniu 5 września 2012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie  konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na najlepiej przeprowadzony Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2012, pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze!”

Imprezy organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek nawiązywały głównie do odbywającego się w Polsce EURO 2012,  literatury europejskiej związanej ze sportem,  a także promowały biblioteki jako centrum kultury, wiedzy, integracji. Ciekawe były pomysły organizowania zajęć dotyczących sportu i łączenia ich z książką i biblioteką.

Laureatami konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Tydzień Bibliotek 2012" zostali: Miejska Biblioteka Publiczna - Galeria Książki w Oświęcimiu, Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie, Biblioteka Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Z okazji przypadającego w tym roku Jubileuszu 95-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich jury postanowiło przyznać specjalne nagrody jubileuszowe bibliotekom, które od wielu lat biorą udział w Konkursie na najlepszy program Tygodnia Bibliotek, zdobywają nagrody i wciąż wykazują się wysokim poziomem realizowanych zadań. Wśród nagrodzonych znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle,  Biblioteka  Publiczna w Bolszewie i Miejska Biblioteka Publiczna w Krośnie.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w trakcie uroczystych obchodów  95-l ecia SBP, które odbędą się 4 października 2012 r.  w  Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP