Polecamy
37,00 PLN

Autorzy artykułów zamieszczonych w tym tomie poddali rzetelnej i solidnej analizie i interpretacji... więcej >

Spotkania autorskie z Barbarą Ciwoniuk

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 18.09.2012

W dniu 18.09.2012 roku w ramach Młodzieżowego Klubu Dyskusyjnego działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie z Barbarą Ciwoniuk autorką książek dla młodzieży takich jak „Igor”, „Ania”, „Musisz to komuś powiedzieć”. Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół w Szebniach, w którym udział wzięła młodzież z okolicznych miejscowości. 

Podczas spotkania Barbara Ciwoniuk opowiadała o swoich książkach, w których porusza dylematy z życia młodzieży, takie jak przyjaźń, pierwsza miłość, konieczność szukania własnej drogi, sensu życia, braku zrozumienia, samotności czy konfliktu z dorosłymi i z rówieśnikami.
W swoich książkach stara się wskazywać najprostsze drogi wyjścia z trudnych sytuacji, losy bohaterów jej książek pokazują, że nie należy się poddawać, zawsze trzeba walczyć do końca, szukać rozwiązania z trudnych sytuacji.

Autorka ma na swoim koncie liczne sukcesy. Między innymi otrzymała wyróżnienie
w konkursie Książka Roku 2011 Polskiej Sekcji IBBY za powieść „Musisz to komuś powiedzieć” oraz została nominowana do programu „Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007” za książkę pt: „Igor”.

Na zakończenie spotkania młodzież miała okazję porozmawiać z autorką. Zadawali oni pytania dotyczące inspiracji pisarki oraz jej życia i twórczości.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP