Polecamy
Marlena Gęborska 48,00 PLN 65,00 PLN

Przedmiotem niniejszej publikacji są działania bibliotek aktywnie promujących książkę dziecięcą, z... więcej >

Spotkanie autorskie z Ojcem Leonem Knabitem OSB w wieluńskiej książnicy

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Bibliuoteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 19.09.2012

14 września 2012 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W czytelni książnicy zagościł na zaproszenie Burmistrza Wielunia Janusza Antczaka i Dyrektora Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Iwony Podeszwy Ojciec Leon Knabit OSB, zakonnik, misjonarz, rekolekcjonista, autor wielu książek. Znany mnich zgromadził w Bibliotece rzesze wielunian oraz gości z całego powiatu wieluńskiego.
Spotkanie miało wyjątkowy charakter. Charyzmatyczny benedyktyn z Tyńca w niezwykle ciepły, erudycyjny i dowcipny sposób odpowiadał na pytania prowadzącej wieczór autorski Iwony Podeszwy. Z sali padały pytania dotyczące życia zakonnego Ojca Leona i jego działalności duszpasterskiej. Pytania dotyczyły również wzajemnych relacji benedyktyna z młodzieżą i góralami oraz przyjaźni z Ojcem Joachimem Badenim. 
Opowieści Ojca Leona były pełne humoru, wplatał w nie zabawne zdarzenia oraz ciekawe anegdoty.
Nie zabrakło w czasie spotkania z tyniecką ikoną co najmniej kilku „recept na szczęśliwe życie”. Na zakończenie wieczoru wszyscy zainteresowani mogli liczyć na indywidualne rozmowy z Ojcem Leonem.


 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP